Spletna
varnost

Zadnjih nekaj let se bolj intenzivno posvečam varnosti spletnih strani saj zaznavam občutno povečanje poizkusov vdorov na spletna mesta. Na neki točki pa sem ugotovil, da nisem posvečal dovolj pozornosti napravam preko katerih dostopam ne samo do spletnih strani ampak tudi do interneta na splošno.

Enostavno

Enostavno

Prenesi in aktiviraj

Zanesljivo

Zanesljivo

365 dni v letu, 24 ur na dan

Ugodno

Ugodno

Sigurno ceneje kot RansomWare

Enostavno

Enostavno

Prenesi in aktiviraj

Zanesljivo

Zanesljivo

365 dni v letu, 24 ur na dan

Ugodno

Ugodno

Sigurno ceneje kot RansomWare

Kako zavarovati svojo spletno stran?

Varnost spletne strani potrebuje celovit pristop, ki je sestavljen iz:

1. Uporaba varnega in posodobljenega sistema za upravljanje vsebine (CMS)
2. Redno posodabljanje programske opreme vključno z vsemi vtičniki, temami in drugimi dodatki
3. Namestitev SSL certifikata za šifriranje podatkov, ki potujejo med strežnikom in uporabniki
4. Ustrezno upravljanje dostopa in gesel za administratorje, urednike in druge uporabnike spletne strani
5. Uporaba močnih gesel in večnivojskega preverjanja pristnosti, na primer dvofaktorskega preverjanja
6. Redno varnostno kopiranje podatkov spletne strani in shranjevanje kopij na varnem mestu
7. Namestitev in konfiguracija varnostnih vtičnikov in orodij za preprečevanje vdorov ter zaznavanje zlonamernih dejavnosti
8. Sledenje varnostnim posodobitvam in obvestilom o morebitnih ranljivostih v sistemu ali vtičnikih
9. Redno skeniranje spletne strani za odkrivanje morebitnih ranljivosti ali zlonamernih vsebin

Za učinkovito zaščito spletne strani je ključno stalno spremljanje, posodabljanje in izvajanje varnostnih praks ter hiter odziv na morebitne grožnje.

Kako pa zavarovati svoje naprave?

Enostavno, zanesljivo in ugodno – SurfShark One.

Kaj je SurfShark One?

SurfShark One je AIO (vse v enem) internetni zaščitnik. Združuje vse varnostne rešitve SurfShark v enem paketu po več kot razumni ceni. Z eno naročnino zaščiti vse vaše naprave.

Moje najljubše funkcionalnosti SurfShark One

Osebno uporabljam SurfShark One in sem njegov velik zagovornik.

Osrednjo VPN funkcijo ne uporabljam na dnevni bazi ampak predvsem kadar naletim na kakšno (geografsko) oviro, ko iščem informacije, do katerih (po mnenju Vlade Republike Slovenije ter Evropskih overlordov) ne morem dostopati. Še nedolgo nazaj sem mislil, da je internet v Sloveniji svoboden, vendar se je izkazalo, da temu ni tako. Prav pride tudi na dopustu, sploh kadar nimam druge izbire kot uporabljati javno Wi-Fi omrežje (in ja, ne govorim samo o letališčih – Wi-Fi v vaši hotelski sobi šteje za javno Wi-Fi omrežje). Takrat zakrije moje podatke pred napadalci, ki v tujini vedno bolj pogosto kradejo osebne in bančne podatke preko javnih (ali fiktivnih javnih) Wi-Fi omrežij.

Funkcijo AntiVirus praktično nikoli ne uprabljam ročno saj samodejno in samostojno deluje v ozadju. Vsako noč pregleda moj telefon, tablico in oba računalnika ter podrobno preveri vse nameščene aplikacije in datoteke. Do sedaj me še ni zbudila s kakšnimi slabimi novicami.

Funkcijo Alert sem nastavil ob prvi uporabi in kadar pride do večjega vdora in kraje osebnih podatkov, dobim email, da so moji podatki varni. Alert konstanto išče, če so moji e-poštni naslovi in bančni podatki naprodaj na internetu ter bi me obvestil v primeru, da bi bili ti podatki ukradeni, npr. ob vdoru v spletno trgovino, kjer sem jih nekoč vnesel.

Funkcijo Search (ki je dejansko brskalnik) uporabljam kadar mi stranke pošljejo v preverbo kakšno prejeto e-pošto, ki se jim zdi sumljiva. Search mi omogoča, da brezskrbno odpiram povezave tudi če za njimi stoji kakšen slab namen. Povprečnemu uporabniku pa predvidevam, da pride prav, da ne potrebuje znanja, da loči med varno in nevarno povezavo. Search uporabnika dobesedno ustavi, ko zazna, da bo odprl nekaj kar smatra kot potencialno grožnjo. Ste ravnokar pomislili na kakšnega starejšega člana družine, ki je že kdaj ”zadel” kak iPhone?

Zadnja in nepričakovano najboljša funkcija pa je Alt ID. SurfShark je zame kreiral lažno spletno identiteto. Ne da bi s tem koga nategnil ali kaj zagrešil, ampak da popolnoma preprečim vsem piškotkom in ostalim sledilcem v Googlu ter na spletnih trgovinah, da izdelajo moj profil in mi tržijo stvari, ki jih ne potrebujem. SurfShark je zame ustvaril naključne osebne podatke, (ki sem jih lahko sam priredil s kančkom humorja) vključno z naslovom na Danskem, datumom rojstva navdihnjenim po pesmi Bryana Adamsa ter e-poštnim predalom, ki sporočila posreduje na moj dejanski email naslov. Tako tudi hitro izvem kateri spletni trgovec je moje (lažne) podatke prodal oglaševalcem.